Firany z woalu szyte na miarę – dlaczego warto je wybrać?


Firany to jeden z obowiązkowych elementów wystroju mieszkania. Choć w sklepach dostępnych jest wiele gotowych modeli, warto rozważyć szycie firan na zamówienie, dopasowując je tym samym do swoich potrzeb. Uniwersalnym materiałem, z którego wykonywane są firany, jest woal. Pasuje do niemal każdego wystroju wnętrz, a dodatkowo można go nabyć w wielu ciekawych wzorach.

Living room in the shade with natural light coming in through sliding doors

Firany z woalu – do domu i nie tylko

Firany wykonane z woalu cieszą się dużą popularnością wśród osób, które na pierwszym miejscu stawiają jakość. Pięknie się prezentują, a dodatkowo są niezwykle trwałe, dzięki czemu posłużą przez długi czas. Firanki z woalu doskonale pasują do wnętrz urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Mogą więc stanowić ozdobę okien każdego pomieszczenia, nawet jeśli lubimy często zmieniać aranżację. Firany z woalu chętnie wybierane są do mieszkań czy domów, w których dodatkowo prowadzona jest działalność gospodarcza. Lekkie, eleganckie i niezwykle stylowe zawsze będą doskonale prezentować się w naszych oknach.

Firany szyte na zamówienie, dopasowane do potrzeb

Decydując się na zakup gotowych firan, wystarczy tylko wybrać konkretny model w sklepie i złożyć zamówienie. Niestety, często firany wymagają dodatkowej obróbki, zwłaszcza jeśli posiadamy w domu okna o niestandardowych wymiarach. Możemy też zdecydować się na zakup firan na wymiar, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Wtedy też w pierwszej kolejności wybieramy materiał w odpowiednim wzorze. 

Zakup woalu na firany warto poprzedzić dokładnym zapoznaniem się z ofertą sklepu, gdyż dostępne są nie tylko standardowe modele w odcieniach bieli, lecz coraz częściej znajdziemy też fantazyjne materiały w różnorakich barwach. Woal będzie oczywiście wymagał obróbki – w tym celu możemy oddać go do krawcowej lub spróbować uszyć firany samodzielnie. Drugie rozwiązanie dedykowane jest jednak wyłącznie osobom, które mają doświadczenie w tego rodzaju pracach ręcznych oraz dysponują odpowiednim sprzętem, na przykład maszyną do szycia. 

Woalowe firany na lata

Firany z woalu nie należą do najtańszych, zwłaszcza jeśli decydujemy się uszyć je na wymiar. Niemniej jednak stanowią doskonałą inwestycję na długie lata. Warto wiedzieć, jak obchodzić się z woalem – przede wszystkim firany pierzemy w specjalnych woreczkach, aby uniknąć zaciągania nitek. Możemy prać je w pralce automatycznej, pamiętając jednocześnie o ustawieniu odpowiedniego programu – najlepiej dedykowanego właśnie firanom. Stosujmy lekkie środki piorące, które nie będą powodowały przebarwień.

sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in