Jak książki Marvel zmieniły świat?


Jak książki Marvel zmieniły świat?

Wiele osób powtarza, że nauczyło się czytać na komiksach, a historie wypuszczane przez wydawnictwo Marvel już na zawsze zmieniły sposób patrzenia na świat, odbiór literatury czy filmu. Nie da się ukryć tego, że superbohaterowie wniknęli tak mocno w popkulturę, że obecnie nie wyobrażamy sobie już świata bez barwnych postaci z ponadprzeciętnymi mocami, ale często też bardzo ludzkimi wadami. Herosi mimo wszystko za każdym razem walczą o to, by uratować ludzi przed zagładą, a wyjątkowe historie zawsze będą przyciągać do księgarń i kin.

Iron Man czy Amazing Spider-Man?

Nic więc dziwnego, że wydawnictwa Marvel książki weszły do pewnego standardu i są w pewien sposób ponadczasowe. Po kolejne serie na przykład Amazing Spider-Man sięgają kolejne pokolenia, a każda ekranizacja na nowo wzbudza zainteresowanie historią nie tylko tego superbohatera. Tym samym komiksy Marvela wciągającą opowieścią, pewną bajką, tęsknotą za tym co wyjątkowe, a niezwykli bohaterowie tacy jak wspomniany Spider-Man, Iron Man, Kapitan Ameryka, X-Men czy Daredevil, Punisher czy też cała seria Avengers już na stale weszli do kanonu popkultury i są odmieniane przez wszystkie przypadki. Oczywiście niezmiennie to właśnie komiksy są hitem wydawniczym, choć oczywiście nie brakuje innych gadżetów, sposobów opowiadania czy też identyfikowania się z ulubionymi bohaterami.

Komiksowy zawrót głowy

Marvel stworzył produkty, które w wyjątkowy sposób opowiadają o świecie. Jego i ludzkość trzeba oczywiście ratować przed złem, które czai się w przestrzeni, ale też w osobach, które zbyt mocno pragną władzy. Tym samym Marvel przekonuje nas za każdym razem, że dobro zwycięża, choć cena tej wygranej może być wysoka, a różnego rodzaju przygody stają się opowieścią nie tylko o sukcesach i porażkach, ale przede wszystkim o motywacjach, jakie kierują bohaterami. Samo wydawnictwo należy do Walt Disney Company i od lat 30. ubiegłego stulecia rozpala wyobraźnię najpierw Amerykanów, a następnie ludzi na całym świecie. Warto pamiętać o tym, że pierwsze przetłumaczone na język polski książki ukazały się w 1990 roku i od tego czasu także u nas nie schodzą z list bestsellerów. Ikony świata superbohaterów są niezmiennie najlepszym odniesieniem do tego, co dobre, a co złe. Komiksy doczekały się wielu ekranizacji, a uniwersum Marvela stało się wyjątkowo atrakcyjną przestrzenią, która przyciąga miliony widzów, a kolejne filmy biją rekordy popularności. To rozrywka, która łączy pokolenia i jest bezsprzecznie ponadczasowa.

 

 

sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in