Kurs języka zdalnie vs. stacjonarnie – wady i zalety


Planujesz zapisać się na kurs językowy, ale masz dylemat, jaką formę zajęć wybrać? Współcześnie nie trzeba osobiście stawiać się w sali lekcyjnej, co jest dużym udogodnieniem, ale ma też swoje minusy. Która opcja jest lepsza? Przekonaj się, jak wypada porównanie: kurs języka zdalnie vs. stacjonarnie!

Kurs języka stacjonarnie – wady i zalety 

Kurs języka stacjonarnie to popularne, tradycyjne rozwiązanie. Udział w zajęciach odbywających się w specjalnie przystosowanej sali budzi skojarzenia z czasami szkolnymi i okresem studiów. Wiele osób preferuje taką formę nauki, ale ma też ona sporo przeciwników. Jakie są mocne i słabsze strony takiej opcji? 

Zalety: 

 • Większa interakcja z lektorem i kursantami – w sali można swobodnie rozmawiać, wymieniać się materiałami oraz angażować się w dodatkowe aktywności (np. gry i zabawy). 
 • Szansa na poznanie nowych ludzi – na kursie można nawiązać znajomości, a nawet przyjaźnie na całe życie. 
 • Większa motywacja i idealne warunki do nauki – konieczność wyjścia z domu i pojawieniu się na zajęciach zachęca do aktywnego udziału w lekcjach. Do tego ma się zapewnioną ciszę i spokój. 

Minusy: 

 • Konieczność dojazdu/dojścia na miejsce – niezależnie od tego, gdzie znajduje się szkoła, zawsze trzeba poświęcić chwilę na przygotowanie się do wyjścia i dotarcie na miejsce.  
 • Opuszczanie zajęć w razie choroby itp. – złe samopoczucie, problemy prywatne czy inne kłopotliwe sytuacje mogą uniemożliwić udział w lekcji.  
 • Trudność dla osób nieśmiałych – niektórzy źle się czują w grupie nowych, nieznanych ludzi i może im być trudno się przełamać, przez co wolniej będą osiągać postępy w nauce. 

Kurs języka zdalnie – wady i zalety 

Wybuch pandemii sprawił, że kurs języka zdalnie przez długi czas był jedyną dostępną opcją. Przez to taka forma zajęć zyskała na popularności. Kiedy warto zdecydować się na taki wariant? Warto znać plusy i minusy tego rozwiązania. 

Zalety: 

 • Oszczędność czasu – do udziału w zajęciach nie są potrzebne przygotowania i nie trzeba martwić się dojazdem.  
 • Brak przerw w nauce – choroba czy inne niedogodności nie muszą być problemem, ponieważ w zajęciach można uczestniczyć w lekcji bez wychodzenia z domu. Nawet gdy wyjedzie się na wakacje, wystarczy zabrać ze sobą laptopa. 
 • Lepsze rozwiązanie dla osób nieśmiałych – dom jest bezpieczną przestrzenią, a zdalny kontakt pomaga łatwiej się przełamać. 

Wady: 

 • Mniejsza interakcja z lektorem i kursantami – dla wielu osób brak bezpośredniego kontaktu będzie dużym minusem. Ogranicza to wiele możliwości, a także utrudnia poznawanie nowych osób.  
 • Zakłócenia i problemy techniczne – awaria sprzętu czy kłopoty z łącznością mogą utrudnić, a nawet uniemożliwić udział w zajęciach. 
 • Mniejsza motywacja i nieidealne warunki do nauki – dom kojarzy się z odpoczynkiem, przez co może być trudniej się skupić na nauce. Bardzo łatwo jest się rozkojarzyć, a domownicy/współlokatorzy mogą dodatkowo przeszkadzać. 

Wiesz już, jaki tryb zajęć wybrać? Szkoła językowa Lincoln prowadzi kursy językowe stacjonarnie, a także zdalnie. Zapisz się na lekcje, by zdobyć nowe umiejętności! 

sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in