10 sytuacji, które zrozumieją posiadacze psa lub kota


Bycie właścicielem zwierzęcia to niełatwe zadanie, jednak kontakt z czworonogiem przynosi radość oraz zapewnia mnóstwo zabawy. Ile zwierzaków, tyle zabawnych historii!

Nic dziwnego, że w Internecie możemy znaleźć śmieszne obrazki i memy, związane właśnie z posiadaniem kota lub psa. W końcu nikt tak nie rozczula jak poczciwe czworonogi! Niektóre zabawne sytuacje zrozumieją wyłącznie posiadacze zwierząt…

1. Nie mogę się ruszyć na łóżku, kot leży obok

Koty uwielbiają leniuchować, potrafią niemalże całe dnie spać i niekoniecznie robią to w wyznaczonych miejscach. Bardzo lubią spać w tym samym miejscu, w którym odpoczywa ich właściciel, zwłaszcza jeśli przed spoczynkiem otrzymują odrobinę pieszczot. Później jest tylko gorzej, ponieważ zwierzę śpi tak słodko, że nie chcemy go budzić, co uniemożliwia dokonanie jakiegokolwiek ruchu. Wstanie z łóżka to nie lada wyczyn, wymaga nadludzkiej precyzji.

2. Kąpiel z psem? Klasyk

Psy to prawdziwi przyjaciele, którzy często nie chcą opuścić nas nawet na krok. Każdy nasz ruch to znak, że należy za nami podążać i nie ma tutaj znaczenia, czy wybieramy się do kuchni, czy też potrzebujemy odrobiny prywatności w łazience. Zamykanie drzwi również się nie sprawdza`, ponieważ pies od razu daje o sobie znać. Dzięki temu zyskujemy towarzysza i stróża, gdy bezbronni bierzemy prysznic.

3. Znikający kot

Jak wiadomo, gdy spędzamy czas w domu, raczej staramy się mieć na oku nasze zwierzęta, co wcale nie jest proste, gdy jesteśmy właścicielami kota. Koty kochają odpoczywać w najdziwniejszych kryjówkach, nawet nie zwracają uwagi, że biegamy po domu jak potłuczeni i wykrzykujemy ich imię. Ostatecznie okazuje się, że ten futrzak spał w najciemniejszym kącie szafy, schował się do pudełka po butach, czy też eksplorował wnętrze pralki. Z kotami naprawdę wszystko jest możliwe.

4. Wcale nie zjadłem twojej skarpetki

Psy potrafią naprawdę narozrabiać, zwłaszcza gdy dopiero dorastają. Póki nie spuszczamy z nich wzroku, bawią się wyłącznie swoimi zabawkami i zachowują się jak aniołki. Gdy przychodzi czas rozłąki, wówczas uwielbiają pokazać, że gryzaki nie są aż tak interesujące. Znajdujemy rozerwaną na strzępy skarpetkę, a nasz pies udaje, że nic się nie stało. Po ich minie można stwierdzić, że zupełnie nie wiedzą, dlaczego się tak denerwujemy, przecież skarpetka samoczynnie znalazła się w takim stanie.

5. Naruszasz moją strefę komfortu!

Koty kochają się przytulać, jednak do czasu. Śmiało można stwierdzić, że kot to samotnik, lubi chodzić własnymi ścieżkami i nie potrzebuje tak dużo atencji, jak pies. Gdy tylko mamy okazję, zaczynamy głaskać i przytulać naszego futrzaka, a jemu początkowo bardzo się to podoba, przecież słyszymy mruczenie. W pewnym momencie jednak koty potrafią ugryźć, zadrapać albo dosłownie wyskoczyć z naszego uścisku, mimo że nie miały do tego żadnego powodu. Jest to zachowanie naturalne, dlatego nie musimy martwić się, że nasz kot nas nienawidzi.

6. Nie chcę jeść, a może jednak chcę

Przychodzi pora jedzenia – dajemy naszemu psu pełną miskę przepysznych smakołyków, które jeszcze kilka godzin temu uwielbiał. Jednak on sygnalizuje, że zupełnie nie ma na nie ochoty, nawet nie chciał ich spróbować. Kilka minut później to my siadamy z obiadem, chcemy spokojnie zjeść posiłek, jednak nie jest to możliwe, ponieważ nasz pies uznał, że danie, które my spożywamy, jest z pewnością znakomite i koniecznie musi poznać jego smak, a miska dalej nienaruszona.

7. Drapak to tylko ozdoba, ja wolę coś innego

Nie tylko psy potrafią doszczętnie zniszczyć meble oraz różne części garderoby, kotom zdarza się to równie często. Jak na kota przystało, musi on mieć idealnie zaostrzone pazurki, a pomoże mu w tym przede wszystkim specjalny drapak, który oczywiście go nie interesuje. Najciekawsza jest przykładowo materiałowa kanapa, a im bardziej denerwuje się właściciel, tym większa zabawa.

8. Chcesz poćwiczyć? Na pewno nie ze mną

Domowe treningi stale zyskują na popularności, ale psy z pewnością ich nie ułatwiają. Każde położenie się na podłodze to dla nich znak, że zaczynamy zabawę. Teraz musisz zrobić kilka brzuszków? Bez problemu, ja zajmę się czyszczeniem twojej twarzy przy pomocy języka. Gdy będziesz chciał pobiegać w miejscu, ja pobawię się między twoimi nogami, na pewno nie będę Ci przeszkadzać.

9. Miska z wodą to zbędny element

Nie każdy o tym wie, ale koty również muszą pić wodę. Zazwyczaj jednak niekoniecznie pasuje im tradycyjna miska – ona może stać pełna cały dzień, a kot nawet do niej nie podejdzie. Jednakże, gdy tylko pojawia się nasza szklanka z wodą na stole, od razu woda smakuje i pachnie lepiej. Kot nie pogardzi również kropelkami wody, które kapią z kranu.

10. Przestań pracować i zajmij się mną!

Ta sytuacja dotyczy zarówno kotów, jak i psów. Gdy mamy czas na zabawę, one akurat potrzebują odpoczynku, ale gdy tylko musimy wysłać maile, napisać dokument, czy stworzyć prezentację, wówczas kot lub pies zrobi wszystko, aby nas od tego odciągnąć. Wejście na klawiaturę czy gryzienie ekranu nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Podsumowanie

Koty i psy to znakomite zwierzęta, są dla nas przede wszystkim przyjaciółmi. Uwielbiamy spędzać z nimi czas, a one się nam odwdzięczają. Czasem jednak potrafią naprawdę zagrać nam na nerwach, ale nie zmienia to faktu, że przecież kochamy je najmocniej.

sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in