Dalekowzroczność – prawie każdego to czeka


Czym jest dalekowzroczność?

Dalekowzroczność to jedna z najpopularniejszych wad wzroku. Nawet osoby o doskonałym wzroku prędzej czy później się z nią zetkną – jest to tak zwana dalekowzroczność starcza zwana fachowo prezbiopią, która pojawia się pomiędzy 40-tym a 50-tym rokiem życia praktycznie u każdego. Występująca w niewielkim stopniu często pozostaje niezauważalna, jednak przy większej wadzie powoduje duży dyskomfort. O dalekowzroczności można mówić najczęściej wtedy, kiedy pojawiają się problemy z widzeniem z bliska – najbardziej typowym objawem są kłopoty z czytaniem małego druku – na przykład na opakowaniach produktów lub odsuwanie na większą odległość czytanej książki lub gazety. Przyczyną dalekowzroczności jest ogniskowanie obrazu poza siatkówką oka. Dalekowzroczność może występować również u młodszych ludzi, a nawet u dzieci. W porę zdiagnozowana i skorygowana nie jest groźną dolegliwością. Nieleczone może doprowadzić do poważniejszych zaburzeń w widzeniu.

Jak się leczy dalekowzroczność?

Przy korekcji zaburzeń widzenia zazwyczaj stosuje się 3 sposoby – leczenie chirurgiczne przy pomocy aparatury laserowej, okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Każda korekta wzroku wymaga konsultacji ze specjalistą. Chociaż w drogeriach można nabyć “okulary do czytania” lekarze nie polecają takiego półśrodka. Coopervision.pl to miejsce dla tych, którym zależy na zdrowiu, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na wizyty u okulisty, a następnie na poszukiwanie okularów lub szkieł kontaktowych. Pacjenci rejestrujący się na stronie coopervision.pl mogą znaleźć najbliższy salon optyczny współpracujący z lekarzem okulistą i umówić się na wizytę. Bezpośrednio po szczegółowym badaniu mogą od reki zaopatrzyć się w soczewki kontaktowe najwyższej jakości. Stali, zarejestrowani klienci coopervision.pl moga liczyć na konsultacje, a także premie i bonusy.

Czy na dalekowzroczność lepsze sa okulary czy soczewki?

Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. W zasadzie każdy, z bardzo małymi wyjątkami może korzystać z soczewek kontaktowych – ich wybór należy skonsultować z lekarzem. Niektórzy przywiązani są do tradycyjnych okularów i nie lubią bądź nie tolerują obcego ciała w oku. Dla innych soczewki korygujące dalekowzroczność to najlepsze wyjście. Nie przeszkadzają w aktywnym uprawianiu sportu czy w pracy, nie parują, pozwalają na noszenie okularów przeciwsłonecznych. Co nie jest bez znaczenie stosowanie soczewek kontaktowych na dalekowzroczność to niewielki koszt, ponoszony na przykład miesięcznie, w przeciwieństwie do okularów, które wymagają wyłożenia jednorazowo większej kwoty.

undefined

sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in