O tych 12 rzeczach powinien wiedzieć każdy kierowca


Doświadczeni kierowcy wiedzą, że posiadanie samochodu nie jest łatwe. Przez cały czas musisz radzić sobie z wieloma małymi problemami. Musisz także uważać na bezpieczeństwo swojego ulubionego pojazdu. Zobaczcie 12 wskazówek, które mogą przydać się zarówno początkującym, jak i profesjonalistom.

1. Lakier do paznokci może prawie całkowicie ukryć niewielkie zadrapanie na karoserii samochodu

Znajdź lakier do paznokci, który pasuje do koloru samochodu i umieść trochę na zadrapaniu. Po wyschnięciu lakieru do paznokci, po prostu lekko poleruj rysę, aby uzyskać gładkość.

2. Przezroczysty lakier do paznokci może zatrzymać pęknięcie szyby.

Jeśli jakiś kamień uderzy w twoją przednią szybę i zrobi głęboką rysą, to z czasem ona będzie robiła się coraz większa. Aby zwalczyć takie pęknięcia, użyj przezroczystego lakieru do paznokci. Umieść 2 lub 3 warstwy na pęknięciu, aby powstrzymać pękanie.

3. Obracaj kierownicę, gdy musisz opuścić samochód na krótki czas.

Jeśli zaparkujesz samochód w czasie upałów, nie potrzeba wiele czasu, nim kierownica zrobi się zbyt gorąca, aby ją dotknąć. Aby tego uniknąć, podczas opuszczania samochodu obróć koło o 180 stopni.

4. Pozbądź się rażącego Słońca.

Piloci samolotów bardzo często używają tej sztuczki. Aby nie zostać zaślepionym przez Słońce, weź arkusz akrylowy i umieść go na przedniej szybie. Akryl można łatwo przymocować do przedniej szyby dzięki elektryczności statycznej i bardzo dobrze chroni on oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym.

5. Liść laurowy pomoże zapobiegać chorobie lokomocyjnej.

Jeśli masz przed sobą długą podróż i obawiasz się, że możesz się rozchorować, umieść pod językiem liść laurowy. Zawiera specjalne substancje chemiczne, które rozluźniają żołądek i układ nerwowy.

6. Sprytny uchwyt na okulary.

Jest to bardzo przydatne dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie włożyć okulary do samochodu – połóż je na osłonie przeciwsłonecznej. W ten sposób upewnisz się, że twoje okulary nie spadną na wyboistą drogę. Możesz również umieścić tam bilet parkingowy, aby był bezpieczny.

Zobacz więcej na kolejnej stronie

sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in