12 porad dotyczących samoobrony, które mogą uratować twoje życie


Jesteśmy przyzwyczajeni do wiadomości o atakach, czy to w telewizji, czy w internecie, ale nie zdajemy sobie sprawy, że sami możemy paść ofiarą takiego ataku. Niestety, nikt nie jest odporny na atakujących. Warto być przygotowanym na różne losowe sytuacje. Poniżej zobaczysz 12 pomocnych wskazówek, których mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał używać w prawdziwym życiu.

1. Zapamiętaj wrażliwe obszary

Prawdopodobnie będziesz słabszy fizycznie od atakującego, więc musisz polegać na elemencie zaskoczenia. Pamiętaj, aby zadać cios tak mocno i tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli myślisz lub celujesz zbyt długo, twój przeciwnik zrozumie twoje intencje i stanie się jeszcze bardziej zły.

2. Zaciskaj prawidłowo ręce

Najczęściej twoja ręka automatycznie zaciska się w pięść przed uderzeniem. Ważne jest, aby zrobić to bez obrażeń palców. Nie wystawiaj kciuka, ale nie chowaj go również pod palcami: może to doprowadzić do pęknięcia. Pomyśl o użyciu płaskiej ręki w walce: ten rodzaj ciosu będzie bardziej zaskakujący.

3. Jak uwolnić się z taśmy klejącej

Jeśli twoje ręce są związane taśmą klejącą, możesz je rozerwać w prosty sposób. Podnieś ręce nad głowę, a następnie zrzuć je z dużą siłą. Ta metoda może być stosowana nawet wtedy, gdy twoje ręce są związane od tyłu.

4. Jak uwolnić się od sznurka

Najważniejsze, co musisz zrobić, to zostawić trochę miejsca na powietrze. Jeśli twoje ręce są związane, trzymaj je zaciśnięte w pięści. Jeśli twoje ciało jest przywiązane, oddychaj, aby twoja przepona rozszerzyła się. Im więcej miejsca pozostanie między tobą a twoimi więziami, tym większa szansa na ucieczkę.

Zobacz więcej na kolejnej stronie

12 porad dotyczących samoobrony, które mogą uratować twoje życie

sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in