12 przydatnych rad, które powinien znać każdy kierowca


7. Cytryna pomaga zapobiegać senności podczas jazdy.

Niektóre owoce cytrusowe działają jak filiżanka kawy. Jeśli czujesz się trochę senny podczas jazdy, połóż kawałek cytryny pod językiem. To bardzo szybko Cię obudzi, ale nie zalecamy jazdy, gdy jesteś zmęczony.

8. Ulepszony uchwyt na kubek.

Umieść mały silikonowy cupcake na spodzie schowka na kubek. Dzięki temu będą się w nim mieścić wszystkie małe kawałki śmieci, a czyszczenie schowka na kubek będzie znacznie łatwiejsze.

9. Powieś piłkę tenisową w garażu, aby ułatwić parkowanie.

Ta sztuczka jest szczególnie przydatna dla osób, które jeżdżą autem tylko przez krótki czas. Piłka wisząca w garażu może być punktem, który pokazuje, że ściana jest blisko. Pomoże Ci ona łatwiej wyczuć rozmiar samochodu, więc nie będziesz jechać dalej niż to konieczne.

10. Sprawdzanie jakości oleju.Istnieje specjalny sposób sprawdzenia jakości oleju w silniku.

Rozgrzej silnik przez 5-10 minut i wyłącz zapłon. Otwórz maskę i umieść kilka kropli oleju na kartce papieru. Ostrożnie połóż arkusz w ciepłym miejscu i odczekaj 2 godziny, aż olej wyschnie. Następnie sprawdź wynik.

– Jeśli krawędzie plamy są gładkie, oznacza to, że w oleju nie ma wody. Olej jest dobry.

– Jeśli środek jest ciemny lub szary, olej jest zbyt brudny. Czas to zmienić.

– Jeśli na papierze widać części metalowe, oznacza to, że niektóre wewnętrzne części samochodowe ulegają uszkodzeniu. Używasz oleju o niskiej jakości.

– Jasnoszare lub brązowe koło oznacza, że ​​w oleju nie ma cząstek, które nie rozpuszczają się. Olej należy wymienić.

11. Sprawdzanie jakości gazu.

Umieść kroplę gazu na białej kartce papieru, dmuchnij w nią i poczekaj, aż kropla wyparuje. Jeśli po eksperymencie papier jest idealnie biały, oznacza to, że używasz dobrej jakości gazu. Jeśli jest tłuste plamki, oznacza to, że w gazie jest trochę benzyny.

12. Super szybka wentylacja samochodu.

Otwórz drzwi i jedno z przednich okien. Następnie otwórz i zamknij drzwi po przeciwnej stronie samochodu. Ta sztuczka pomaga szybko schłodzić samochód, a także łatwo pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Źródło: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/12-top-tips-from-experienced-drivers-376810/

12 przydatnych rad, które powinien znać każdy kierowca

humor sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in