12 CIEKAWYCH ZASTOSOWAŃ WODY UTLENIONEJ. NADAJE SIĘ NIE TYLKO DO DEZYNFEKCJI RAN!


Każdy z nas ma w swoim domu butelkę wody utlenionej. Służy nam głównie do przemywania ran i nawet nie zdajemy sobie sprawy, na jak wiele sposobów możemy ją wykorzystać!

Oto 12 tych najbardziej przydatnych, które powinniście znać:

1. Mycie szyb.

Nie znosisz myć okiem i szklanych lub ceramicznych powierzchni? Skrop powierzchnię lustra lub płyty indukcyjnej wodą utlenioną i przetrzyj czystą szmatką. Będziesz zaskoczona, jakie to proste!

2. Czyszczenie kuchennych blatów

Chyba nigdzie nie ma tyle bakterii i zarazków, co na kuchennych blatach. Pozbędziesz się ich, rozpylając na nich wodę utlenioną, a następnie przecierając je szmatką.

3. Czyszczenie deski do krojenia

Deska, na której kroisz surowe mięso to prawdziwe siedlisko bakterii. Od czasu do czasu spryskaj ją mieszanką wody utlenionej i zwykłej wody, a po 15 minutach spłucz zimną wodą. Bo bakteriach nie będzie śladu!

4. Mycie owoców

Tego pewnie się nie nie spodziewałaś! Nadtlenek wodoru z powodzeniem sprawdzi się jako środek do oczyszczania produktów spożywczych, np. owoców. Jest zupełnie bezpieczny, o ile pamiętać będziesz, aby przepłukać pożywienie w czystej wodzie.

5. Mycie lodówki

W Twojej lodówce nieprzyjemnie pachnie? Przemyj ją wodą z kranu, octem i wodą utlenioną. Przykry zapach zniknie, a Ty pozbędziesz się bakterii.

6. Mycie przypalonych garnków

Zdarzają się każdej pani domu! Przypaleniznę usuniesz stosując pastę z wody utlenionej i sody oczyszczonej. Wystarczy, że nałożysz ją szczoteczką i po 10 minutach usuniesz. Zapomnij o szorowaniu!

7. Mycie łazienki

Łazienka to pomieszczenie, które strasznie szybko się brudzi. Na kafelkach, fugach i armaturze osiada kurz i osad, który usuniesz za pomocą wody utlenionej. Spryskaj je i pozostaw na 30 minut, a następnie usuń brud szmatką.

8. Usuwanie plam

Nie masz w domu odplamiacza? Nie szkodzi! Woda utleniona w zupełności wystarczy, by usunąć plamy, zwłaszcza te z krwi. Wylej ją bezpośrednio na plamę, a po minucie przepłucz zabrudzone poplamione ubranie w zimnej wodzie.

9. Usuwanie pleśni

W Twoim mieszkaniu pojawiła się pleśń? Usuń ją czym prędzej! Spryskaj ją wodą utlenioną, a po 10 minutach zetrzyj gąbką.

10. Czyszczenie toalet

Wymieszaj pół szklanki wody utlenionej z miską wody i zalej toaletę. Po 30 minutach będzie wyglądać idealnie! Przy okazji pozbędziesz się zarazków.

11. Ochrona roślin

Jeśli chcesz ochronić kwiaty przed grzybami, woda utleniona idealnie się do tego nadaje. Dodaj kilka kropli do zraszania w proporcji 1/2 do 1 i ciesz się zdrowymi roślinami.

12. Mycie podłogi

Starą, brudną podłogę rozjaśnisz stosując 1/2 szklanki nadtlenku wodoru, rozpuszczonego w 4 litrach wody. To mieszanka bezpieczna dla wszystkich powierzchni.

[Fancy_Facebook_Comments style="background-color:#fff;"]
sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in