12 przydatnych rad, które powinien znać każdy kierowca


Doświadczeni kierowcy wiedzą, że posiadanie samochodu nie jest łatwe. Przez cały czas musisz radzić sobie z wieloma małymi problemami. Musisz także uważać na bezpieczeństwo swojego ulubionego pojazdu. Zobaczcie 12 wskazówek, które mogą przydać się zarówno początkującym, jak i profesjonalistom.

1. Lakier do paznokci może prawie całkowicie ukryć niewielkie zadrapanie na karoserii samochodu

Znajdź lakier do paznokci, który pasuje do koloru samochodu i umieść trochę na zadrapaniu. Po wyschnięciu lakieru do paznokci, po prostu lekko poleruj rysę, aby uzyskać gładkość.

2. Przezroczysty lakier do paznokci może zatrzymać pęknięcie szyby.

Jeśli jakiś kamień uderzy w twoją przednią szybę i zrobi głęboką rysą, to z czasem ona będzie robiła się coraz większa. Aby zwalczyć takie pęknięcia, użyj przezroczystego lakieru do paznokci. Umieść 2 lub 3 warstwy na pęknięciu, aby powstrzymać pękanie.

3. Obracaj kierownicę, gdy musisz opuścić samochód na krótki czas.

Jeśli zaparkujesz samochód w czasie upałów, nie potrzeba wiele czasu, nim kierownica zrobi się zbyt gorąca, aby ją dotknąć. Aby tego uniknąć, podczas opuszczania samochodu obróć koło o 180 stopni.

4. Pozbądź się rażącego Słońca.

Piloci samolotów bardzo często używają tej sztuczki. Aby nie zostać zaślepionym przez Słońce, weź arkusz akrylowy i umieść go na przedniej szybie. Akryl można łatwo przymocować do przedniej szyby dzięki elektryczności statycznej i bardzo dobrze chroni on oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym.

5. Liść laurowy pomoże zapobiegać chorobie lokomocyjnej.

Jeśli masz przed sobą długą podróż i obawiasz się, że możesz się rozchorować, umieść pod językiem liść laurowy. Zawiera specjalne substancje chemiczne, które rozluźniają żołądek i układ nerwowy.

6. Sprytny uchwyt na okulary.

Jest to bardzo przydatne dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie włożyć okulary do samochodu – połóż je na osłonie przeciwsłonecznej. W ten sposób upewnisz się, że twoje okulary nie spadną na wyboistą drogę. Możesz również umieścić tam bilet parkingowy, aby był bezpieczny.

Zobacz więcej na kolejnej stronie

[Fancy_Facebook_Comments style="background-color:#fff;"]
sklep nosacze

Portal ehumor.pl to serwis poświęcony tematyce humor. Możecie poczytać zabawne kawały i dowcipy, przejrzeć memy nosacze polskości czy też obejrzeć śmieszne obrazki. Miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu życzy ekipa e humor!

log in

Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in